به گزارش ایرنا محمد حسینی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: در این ارتباط با پرداخت 50 میلیون تومان از طریق طرح CBR برای معلولین روستایی، 25 مورد اشتغال خانگی ایجاد کردیم.Irna Lego

وی بیان کرد: پرداخت حق بیمه کارفرمایی و جبران کارایی معلولان برای 50 نفر به ارزش 101 میلیون و 899 هزار تومان انجام شد.

وی با بیان این که مشارکت های مردمی سال گذشته 50 درصد افزایش داشت گفت: در سال گذشته مشارکت های نقدی با نیت های عام و خاص به میزان 51 میلیون و 141 هزار تومان و مشارکت های غیرنقدی 175 میلیون و 214 هزار تومان بوده است.

رئیس اداره بهزیستی طبس یادآور شد: همچنین 316 سبد کالایی به ارزش 9 میلیون و 400 هزار تومان، یک هزار پرس غذای گرم به ارزش 8 میلیون و 700 هزار تومان در بین افراد زیر پوشش بهزیستی توزیع شده است.

حسینی اظهار داشت: از محل مشارکت های مردمی و دولتی 10 میلیون و 500 هزار تومان کمک هزینه ازدواج برای 17 نفر و 9 میلیون تومان کمک هزینه گازکشی برای 18 نفر سال گذشته پرداخت شد.

وی بیان کرد: 63 میلیون تومان کمک بلاعوض جهت ساخت و تکمیل مسکن روستایی برای 6 خانواده دارای 2 فرزند معلول و نیازمند در سال گذشته پرداخت شده است.

حسینی افزود: برای مسکن خانواده‌ های دارای 2 فرزند معلول در سطح شهر طبس، حدود 18 زمین وجود دارد که چند سال برای اخذ پروانه تلاش کردیم که این امر محقق شد.

وی با بیان این که مبلغ اعتبار بلاعوض برای هر یک از این زمین ها فقط 30 میلیون تومان است گفت: از طریق فرمانداری ویژه، نماینده طبس در مجلس و کمک خیرین پیگیر هستیم تا بتوانیم تا پایان سال ساخت این تعداد مسکن را آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس مبلغ 10 میلیون تومان کمک هزینه دارو و درمان به مددجویان و با کمک نماینده طبس در مجلس شورای اسلامی 16 میلیون تومان کمک هزینه خانواده دارای معلولیت شدید پرداخت شد.

رئیس اداره بهزیستی طبس ادامه داد: موسسه خیریه انصار الحجه(عج) مشهد مقدس حدود 163 میلیون و 332 هزار تومان برای 2 هزار و 75 مددجو، کمک های نقدی و غیر نقدی پرداخت کرد که این سطح مشارکت این موسسه برای اولین بار انجام شد.

وی افزود: انواع خدمات حمایتی و توانبخشی شامل خدمات آموزشی، ویزیت در منزل، توانپزشکی و توانبخشی مبتنی بر جامعه(CBR) با اعتبار یک میلیارد و 578 میلیون تومان برای هزار 852 توانخواه در سال گذشته انجام شد.

شهر طبس در 270 کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

 

لینک خبر : http://www.irna.ir/skhorasan/fa/News/82972818/